Zanedlouho spouštíme. Prozatím není možné objednávku dokončit. Děkujeme za pochopení.

7 důvodů, proč pít Matcha Tea

Aneb proč je zelený čaj Matcha považován za superpotravinu?

1. Zdroj katechinů, EGCG: Antioxidanty katechiny jsou nejúčinnější a nejvíce prospěšné pro naše tělo. Zelený čaj Matcha je dobrým zdrojem jednoho specifického katechinu zvaného epigallokatechin gallát (EGCG).

2. Spalování kalorií: Zelený čaj Matcha umí nabudit metabolismus a pomoci při spalování přebytečného tělesného tuku asi čtyřikrát rychleji, než je běžné, a to bez negativních vedlejších účinků, jako je zrychlený srdeční tep a vysoký krevní tlak.

3. Detoxikace těla: Proces výroby zeleného čaje Matcha z rostliny Camellia sinensis vyžaduje zakrytí lístků před slunečním světlem, čímž se v nich zvýší produkce chlorofylu. Výsledný vysoký obsah chlorofylu nejen že dodává tomuto čaji jeho krásně jasnou zelenou barvu, ale rovněž z něj dělá silný detoxikační prostředek, který má schopnost „vypláchnout“ z těla těžké kovy a chemické toxiny.

4. Pomoc při posilování imunitního systému: Katechiny nacházející se v tomto čaji mohou podpořit fungování imunitního systému. Jedna miska zeleného čaje Matcha poskytne dostatečné množství živin, jako jsou draslík, vitamíny A a C, železo, bílkoviny a vápník.

5. Dostatek energie: Matcha obsahuje čajový kofein tein, který je pro tělo šetrnější než kofein obsažený v kávě. Uvolňuje se navíc postupně až šest hodin, takže vás nečeká žádný výkyv jako u kávy nebo energetických nápojů.

6. Navozuje pocit klidu: Přítomnost aminokyseliny L-theanin v lístcích použitých k výrobě zeleného čaje Matcha stimuluje produkci alfa vln v mozku, čímž navozuje pocity klidu a uvolnění bez pocitu ospalosti.

7. Posiluje paměť a koncentraci: L-theanin produkuje hormony jako dopamin a serotonin, které zlepšují náladu, posilují paměť a podporují lepší koncentraci.

matcha_lžíce_prášek_bio